Vyřídíme dotace

Výhody nabíjecích stanic HOME a PRO

 

Barevný dotykový displej

Displej poskytuje všechny potřebné informace pro začínající i pokročilé uživatele. Zobrazuje instrukce k zahájení nabíjení, nabíjecí výkon, spotřebovanou energii, dobu nabíjení apod. Prostřednictvím displeje je možné měnit jazyk stanic - na výběr je více jak 25 jazyků.

 

 

 

Hliníkové tělo

Na rozdíl od nabíjecích stanic s plastovým obalem tvoří tělo nabíjecí stanice INCH robustní hliníkový odlitek zajišťující dlouhou životnost a odolnost vůči mechanickému poškození IK08. Samozřejmostí je možnost venkovní instalace - tělo spolehlivě odolává vysokým mrazům, dešti i silným slunečním paprskům.

 

Možnost integrovaného proudového chrániče

Instalace jakéhokoliv nabíjecího zařízení musí mimo jiné splňovat požadavky dané platnou normou ČSN 33 2000-7-722. Jedním z požadavků je nutnost instalace samostatného proudového chrániče pro nabíjecí zařízení. V praxi se stává, že v rozvaděčových skříních již není dostatek prostoru pro instalaci proudového chrániče. Vás to ale s nabíjecí stanicí INCH nemusí trápit. Jednoduše zvolte variantu s již integrovaným proudovým chráničem přímo v těle stanice. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v podobě navýšení ceny instalace o proudový chránič, podružný rozvaděč nebo v horším případě překročení povoleného oteplení rozvaděče a s tím spojené problémy s revizní zprávou.

 

 

 

Možnost integrovaného MID elektroměru

Pro potřeby například veřejného nabíjení a s ním spojené fakturaci spotřebované energie za jednotlivé nabíjení uživatelům, doporučujeme vybrat variantu s integrovaným MID elektroměrem přímo v těle stanice. Tato varianta zaručuje nejpřesnější možné měření spotřebované energie za nabíjení. Jednoduše tak splníte podmínku fakturace na základě certifikovaného měřidla.

 

Robustní uživatelské rozhraní

Nabíjecí stanice INCH jsou jedinečné svým robustním, ale zároveň uživatelsky přívětivým uživatelským rozhraním, ve kterém můžete mimo jiné sledovat aktuální stav nabíjení, výkon nabíjecí stanice, aktuální spotřebu jedné nebo více stanic, aktuální spotřebu objektu, zakládat uživatelské profily, spravovat oprávnění uživatelů, sledovat historii nabíjení, vytvářet reporty nebo měnit nastavení stanice. Uživatelské rozhraní je nativní součástí každé stanice a nejsou s ním tedy spojeny žádné měsíční poplatky.

 

 

 

Správa uživatelů

Prostřednictvím nativního uživatelského rozhraní nabíjecí stanice INCH můžete jednoduše a efektivně spravovat uživatele nabíjecí stanice a řídit jejich přístupy v podobě přidělování RFID karet nebo PIN kódů. K jednomu uživateli je navíc možné přiřadit několik oprávnění dle Vaší potřeby. Správu uživatelů je také možné jednoduše využít v případě potřeby rozdělení firemního a soukromého nabíjení nebo potřeby rozdělení spotřeby na jednotlivé vozy.

 

Možnost chytrého nabíjení

Optimalizujte své náklady za nabíjení Vašeho vozu pomocí funkce chytrého nabíjení. V případě zadání cen Vašeho tarifu el. energie do uživatelského rozhraní nabíjecí stanice a zadání plánovaného času odjezdu na dotykovém displeji po připojení vozidla, nabíjecí stanice sama vyhodnotí zda počkat na levnější tarifní pásmo a ušetřit Vám tak náklady za nabíjení, nebo začít okamžitě nabíjet maximálně možným výkonem. To vše s ohledem na Vaší spokojenost a nabité vozidlo k plánovanému času odjezdu.

 

 

 

Konektivita Ethernet/WiFi/LTE

Do nativního uživatelského rozhraní nabíjecí stanice INCH je možné přistupovat přes Ethernetové rozhraní (datový kabel), případně je možné zvolit variantu s WiFi připojením nebo LTE modulem pro vložení datové SIM karty.

 

Možnost rozúčtování nákladů

Nativní uživatelské rozhraní nabíjecí stanice INCH Vám umožní sledovat celkovou spotřebu a počet nabíjení za jednotlivé měsíce nebo vytvářet jednoduché reporty o spotřebované energii za Vámi zvolené období a za jednotlivé uživatele. Můžete tak jednoduše rozdělit náklady za spotřebovanou energii mezi uživatele nabíjecí stanice nebo deklarovat náklady za nabíjení Vašeho vozu v podobě spotřebované elektrické energie Vašemu zaměstnavateli. Reporty jde navíc jedním kliknutím reportovat do csv.

 

 

 

Podpora Modbus

Nabíjecí stanice INCH s podporou komunikačního protokolu Modbus Vám umožňují propojit nabíjecí stanici INCH s fotovoltaickou elektrárnou, začlenit ji do chytré domácnosti a v neposlední řadě propojit stanici nebo celou nabíjecí infrastrukturu se systémem MaR budovy nebo objektu. Propojením s MaR začleníte spotřebu elektrické energie za nabíjení do celkové spotřeby budovy, získáte ochranu proti přetížení hlavního jistícího prvku a v neposlední řadě získáte také kontrolu nad čtvrthodinovým maximem a ochranu před nemalými poplatky za jeho překročení.

 

Podpora Load Guard

Modul Load Guard pomáhá předcházet přetížení hlavního jističe snížením nabíjecího výkonu stanice nebo klastru stanic. Není tedy potřeba drahé navyšování hlavního jističe a s ním spojené vyšší měsíční poplatky.

 

 

 

Podpora propojování více stanic do jedné skupiny

Tzv. klastrováním je možné propojit bez dokupování jakéhokoliv příslušenství až 35 stanic do jedné skupiny (klastru), sdílet tak dostupnou kapacitu elektrické energie v dané lokalitě mezi všechny stanice v klastru. Zohlednit je také možné preference uživatelů jako třeba plánovaný čas odjezdu - přiřadit tedy prioritu nabíjení uživatelům, kteří to nejdříve potřebují a následně nabíjet vozy s později naplánovaným časem odjedu. To vždy s ohledem na nepřetížení hlavního jistícího prvku v budově čí lokalitě a využití maximálně možné elektrické energie za co nejkratší dobu.

 

Mennekes

Modely HOME a PRO používají výhradně integrované kabely výrobce Mennekes. Jedná se o špičku na trhu.

 

 

 

Zabezpečení zámkem proti odcizení

V případě varianty INCH PRO chrání nabíjecí stanici před demontáží nebo vypnutím mechanický zámek servisních dveřích.

Zabezpečení proti neoprávněnému nabíjení

Chraňte své finanční prostředky proti neoprávněnému používání Vaší stanice nebo nabíjecí infrastruktury. Nabíjecí stanice INCH Vám nabízí chranu před neoprávněnými uživateli prostřednictvím RFID čipových karet nebo PIN kódů.

 

Podpora OCPP

OCPP neboli Open Charge Point Protocol je univerzální aplikační protokol , který standardizuje komunikaci mezi nabíjecími stanicemi a centrálním systémem řízení, tzv. Backendem nebo Cloudem. Pro instalace, kde se očekává hromadná správa nabíjecí infrastruktury (bytové domy, administrativní budovy, firemní flotily) je podpora OCPP zcela zásadní! Nabíjecí stanice bez podpory OCPP není možné připojit do žádného systému řízení pro správu nabíjecí infrastruktury a často musejí být nahrazeny za jiné modely s podporou OCPP.

 

Zpět do obchodu